Odlična utakmica
58

Italija u sjajnom meču pobijedila Nizozemsku (3:2) i osvojila treće mjesto u Ligi nacija

Nogometaši Italije pobijedili su Nizozemsku u meču za treće mjesto u UEFA-inoj Ligi nacija, a konačan rezultat susreta na De Grolsch Veste stadionu glasio je 3:2 za Azzurre.

Već nakon prvih 45 minuta Italija je imala prednost od 2:0, a pogotke za veliko vodstvo postigli su u prvih 20 minuta. Na početku je igrač Intera Dimarco pogodio za 1:0, a 14 minuta nakon toga, strijelac drugog gola za Italijane je bio Frattesi.

Nizozemska se vraća, Bergwijn u 68. minuti postiže gol za 2:1, no trajalo je to samo pet minuta jer je Chiesa ubrzo nakon toga postigao treći gol i opet donio Italiji vodstvo od dva razlike.

Weghorst je u 82. minuti pogodio za 3:2 i činilo se da ćemo na kraju gledati dramu, ali je nakon VAR provjere ustanovljeno da je bila nedozvoljena pozicija i taj pogodak je poništen.

U 90. minuti Wijnaldum je ipak pogodio za 3:2, ali do kraja meča se rezultat nije promijenio i Italija je osvojila treće mjesto.

U finalu, koje je zakazano za večeras, sastaju se Hrvatska i Španija.