Kvalifikacije za Euro
24

Italija se namučila sa igračem više u Armeniji: Azzurri do pobjede stigli u finišu meča

E. B.
Nogometaši Italije slavili su u Armeniji i upisali i petu pobjedu iz isto toliko susreta u kvalifikacijama za Euro 2020. godine.

Iako konačan rezultat od 3:1 sugeriše laganu pobjedu, Azzurri su do nje stigli teže od očekivanog.

Već u 11. minuti Alexander Karapetyan je doveo Armeniju u vodstvo, no samo 17 minuta kasnije Andrea Belotti je iskoristio lošu reakciju odbrane domaće ekipe nakon Emersonovog ubačaja i pogodio je za 1:1.

Karapetyan je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena dobio drugi žuti karton i ostavio svoje saigrače na cjedilu.

Armenija se dobro branila sa 10 igrača sve do samog finiša susreta, no Azzurri su uspjeli na kraju iskoristiti prednost igrača više, te su pogocima Lorenza Pellegrinija iz 77. i Belotttija iz 80. minute upisali i petu pobjedu.

U kvalifikacionoj grupi Jvečeras od 20:45 sati se sastaju BiH - Lihtenštajn i Finska - Grčka.