35

Italija na Grbavicu stiže po ovjeru prvog mjesta u grupi

H. H.
Jorginho postigao vodeći gol za Azzurre protiv Poljske (Foto: EPA-EFE)
Nogometna reprezentacija Italije pobijedila je selekciju Poljske rezultatom 2:0 i preuzela je prvo mjesto na tabeli grupe 1 A Lige nacija.

Azzurri su stigli do pobjede zahvaljujući golu iz penala koji je sigurno realizovao Jorginho u 27. minuti i pogotku Berardija u 84. minuti, za ispostavilo se, tri boda koja su Italijane kolo prije kraja dovela na prvo mjesto u grupi.

To znači da će petorostruki svjetski prvaci u srijedu na Grbavici (20:45) u duelu sa našom reprezentacijom tražiti pobjedu za ovjeru prve pozicije.

U grupi 2 Belgija je na svom terenu savladala Englesku rezultatom 2:0 (Tielemans 10', Mertens 24') i u meču s Danskom u posljednjem kolu odlučivat će o pobjedniku grupe.

Danci su na svom terenu večeras savladali Island s 2:1 (Eriksen 12' pen., 90+1' pen. / Kjartansson 85'), te će imati priliku da eventualnim trijumfom protiv Belgije budu prvi u grupi.

Liga A:

Grupa 1:

Italija - Poljska 2:0 (Jorginho 27', Berardi 84') Nizozemska - BiH 3:1 (Wijnaldum 6', 14', Depay 55' / Prevljak 63')

Grupa 2:

Danska - Island 2:1 (Eriksen 12' pen., 90+1' pen. / Kjartansson 85') Belgija - Engleska 2:0 (Tielemans 10', Mertens 24')