Grupa B
84

Iran autogolom Bouhaddouza iz 95. minute slavio nad Marokom

U prvom susretu grupe B na Svjetskom prvenstvu u Rusiji sastali su se Maroko i Iran, a Iranci su slavili s minimalnih 1:0.

Prvu priliku Maroko je imao u 4. minuti kada je Amrabat pronašao Belhandu koji šutira glavom pored gola.

U 19. minuti Boussoufa je ubacio loptu iz slobodnog udarca, a nakon velike gužve u kaznenom prostoru lopta je došla do Benatije koji šutira, ali golman Irana Beiranvand nogom brani njegov udarac.

Iranci su strpljivo čekali svoju šansu iz kontranapada, a nakon jednog u 43. Azmoun je izašao sam na Munira, ali golman Maroka je sjajno odbranio u situaciji jedan na jedan. U nastavku akcije lopta se odbila do Jahanbakhsha, ali je Munir još jednom briljantno reagovao i spasio svoj gol.

Ritam igre je pao u drugom poluvremenu, a prvo uzbuđenje smo vidjeli u 80. minuti kada je Behanda asistirao Ziyachu koji šutira iz voleja sa 20 metara, ali Beiranvand sjajno brani.

Kada se mislilo da će susret završiti bez pogodaka nesretni Bouhaddouz je postigao autogol u 90+5. minuti susreta za pobjedu Irana rezultatom 1:0.

U drugom susretu ove grupe večeras od 20 sati igraju Španija i Portugal.