Kup Južne Amerike
0

Internacional - Estudiantes 1:0

FENA
Brazilski Internacional pobijedio je u gostima argentinski Estudiantes sa 1:0 u prvom susretu finala nogometnog Kupa Južne Amerike.

Uspjeh Internacionala još je veći kada se uzme u obzir da je brazilski klub više od sat vremena igrao sa igračem manje, nakon što je vezni igrač Pablo Guinasu isključen u 24 minutu.

Deset mintua kasnije, dosuđen je penal za Internasional kada je Leandro Desabato faulirao Nilmara u kaznenom prostoru, a siguran izvođač jedanaesterca i strijelac jedinog gola na utakmici bio je Alex Meskini.

Estudiantes, predvođen bivšim igračem Lazija i Manchester Uniteda Juanom Sebastianom Veronom, dominirao je u drugom poluvremenu, ali se Internacional sjajno branio i rijetko je uspijevao da napadne gol protivnika.

Drugi susret igra se u Porto Alegreu trećeg decembra.