Juventus postao prvak
178

FOTO+VIDEO / Inter u gradskom derbiju savladao ljutog rivala Milan sa 4:2

(Foto: AFP)
U 37. kolu talijanske Serije A na stadionu Giuseppe Meazza je odigran milanski derbi u kojem je Inter slavio protiv Milana rezultatom 4:2.

Inter i Milan su u gradskom derbiju zaigrali poprilično otvoreno. Prvu priliku su imali formalni domaćini preko Guarina u 5. minuti. Četiri minute kasnije je na drugoj strani zaprijetio Muntari. Potom je blizu gola bio Alvarez, a nakon njega su za Milan šans epropustili Boateng i Ibrahimović.

Ekipa Intera je do vodstva stigla u 14. minuti kada je Samuel asistirao Militu, koji je pospremio loptu u mrežu ljutih rivala. Inter je nastavio sa odličnom igrom, pa su igrači Milana u nekoliko navrata morali očajnički spašavati svoju mrežu. Izuzetno opasni po Abbiatija su bili Sneijder i Guarin.

Nakon toga se probudio i Milan, pa je bilo nekoliko odličnih prilika na obje strane. Do izjednačenja je Milan došao golom Ibrahimovića iz penala u 44. minuti utakmice. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 1:1.

Odmah an početku drugog poluvremena Ibrahimović je ponovo pogodio i donio prednost Milanu.

Sedam minuta kasnije Inter dolazi do izjednačenja. Milito je realizirao jedanaesterac i postigao svoj drugi pogodak postavivši rezultat na 2:2.

Nakon izjednačujućeg pogotka, nizale su se prilike na obje strane, a Inter je ponovo došao u vodstvo, nakon trećeg penala na utakmici. Milito je svoj hat-trick postigao u 80. minuti utakmice.

No, to nije bilo sve, jer je Inter u 87. minuti došao i do četvrtog gola kojeg je postigao Maicon. Inter je u odličnoj utakmici pobijedio Milan rezultatom 4:2. Ovim porazom Milana ekipa Juventusa je postala prvak Italije. Stara dama je pobijedila Cagliari rezultatom 2:0.

Serie A, 37. kolo:

Cagliari - Juventus 0-2 (Vučinić 6, Borriello 74) Inter - Milan 4-2 (Milito 14n 52-11m, 79-11m, Maicon 87 / Ibrahimović 44-11m, 46) Tabela:

1. Juventus 37 22 15 0 65-19 +46 81
  1. Milan 37 23 8 6 72-32 +40 77
  2. Udinese 37 17 10 10 50-35 +15 61
  3. Lazio 37 17 8 12 53-46 +7 59
  4. Napoli 37 15 13 9 64-45 +19 58
  5. Inter 37 17 7 13 57-52 +5 58
  6. Roma 37 15 8 14 57-52 +5 53
  7. Parma 37 14 11 12 53-53 0 53