Talijanski kup
0

Inter preko Genoe tek nakon produžetaka

FENA
Inter je tek nakon produžetaka izbori prolaz u četvrtfinale talijanskog kupa, iako je njegov protivnik Genoa veći dio utakmice igrao s igračem manje. Nakon 90 minuta bilo je 1:1, a na kraju je ipak slavio Inter 3:1.

Gosti iz Genove su od 20. minute igrali bez isključenog Biave, ali su zahvaljujući sjajnom vrataru Scarpiju, koji je u 21. minuti obranio i jedanaesterac Adrianu, držali 0:0 do 75. minute, kada je Adriano napokon udarcem glavom zatresao mrežu za 1:0.

No, samo četiri minute kasnije Rossi je sjajnim pogotkom izjednačio na 1:1, te odveo dvoboj u produžetke.

U dodatnih 30 minuta gostima je ponestalo snage, te je Inter pogocima Cambiassa u 100. i Ibrahimovića u 103. minuti izborio prolazak u četvrtfinale, gdje ga čeka Roma.

Inter i Roma su se zadnje četiri godine sastajali u finalu ovoga takmičenja. U prva dva ogleda uspješni je bio Inter, dok je zadnje dvije godine kup osvajala Roma.