Serie A
0

Inter pobjegao na sedam bodova prednosti

Velikih sedam bodova prednosti pred najbližim pratiteljima imaju nogometaši Intera nakon 11 kola talijanske Serije A. U nedjelju je Mourinhova ekipa slavila u gostima kod Livorna s 2-0.

Aktuelnog je prvaka u vodstvo u 49. minuti doveo oporavljeni Argentinac Diego Milito postigavši svoj sedmi prvenstveni pogodak udarcem s 14 metara. Devetu pobjedu milanskog kluba ove sezone potvrdio je Brazilac Maicon koji se nakon dodavanja Patricka Vieire sjurio prema kaznenom prostoru i s 18 metara lijevom nogom matirao Francesca Benussija.

Sampdoria nije iskoristila subotnji poraz Juventusa da ga ponovno preskoči na tabeli. Pred svojim navijačima je odigrala bez golova protiv Barija kojem je to već četvrti remi u šest ovosezonskiih gostujućih ogleda. Roma je prekinula seriju od tri poraza u talijanskom prvenstvu. Bologna je, istina povela na Olimpicu, ali su tri boda Ranierijevoj momčadi osigurali Mirko Vučinić i Simone Perrotta.

Lazio je u još većoj krizi od svoga gradskog rivala. Rimski klub već devet uzastopnih kola u Seriji A ne zna za pobjedu. U nedjelju je u gostima kod posljednjeplasirane Siene odigrao 1-1. Stefano Mauri doveo je “nebesko-plave” u vodstvo u osmoj minuti, a konačni je rezultat postavio Massimo Maccarone u 32.

Cagliari je slavio s 3-0 uz dva pogotka Brazilca Nenea. Iz manje se krize izvukla i Fiorentina koja četiri kola nije nikoga pobijedila. U nedjelju je negativan niz prekinula protiv Catanije (3-1), a obje su ekipe kraj dočekale s igračem manje. Fiorentini je u 45. minuti isključen Dainelli, a Cataniji u 59. Capuano.