Serie A
0

VIDEO / Inter pobijedio u Bariju s 3-0

Rezultatski uvjerljivo, ali igrački daleko od toga, Inter je u gostima pobijedio Bari s 3-0 u zadnjoj utakmici 23. kola Serije A.

Rezultat apsolutno ne odražava odnos snaga na terenu, jer je Bari bio praktično ravnopravan suparnik, a Inter je zadnja dva gola zabio u posljednjim trenucima ogleda u sudijskoj nadoknadi. Ipak, pobjeda aktuelnog talijanskog i evropskog prvaka je zaslužena, jer je u ovoj utakmici pokazao nešto više od slabašnog domaćina, koji je prikovan za dno tabele.

Vodeći pogodak za Inter postigao je 28-godišnji Marokanac Houssine Kharja, nogometaš koji je krajem januara stigao na posudbu iz Genoe. Na dodavanje Samuela Eto'a, poentirao je iskosa s lijeve strane u 70. minuti.

Pokušali su domaćini izjednačiti, bacili su u završnici sve karte u napad, pogotovo u sudijskoj nadoknadi, pa je odbrana bila vrlo propusna. Iskoristio je to Inter za još dva gola u četvrtoj i petoj minuti nadoknade, a strijelci su bili Giampaolo Pazzini i Wesley Sneijder.

Pazziniju, koji je također stigao u januaru u Inter iz Sampdorije, to je bio treći pogodak za svoj novi klub u drugoj utakmici, bio je dvostruki strijelac u domaćoj pobjedi nad Palermom 3-2 u prošloj rundi, dok je Sneijder zaigrao nakon mjesec i po dana. Naime, na Svjetskom klupskom prvenstvu je Sneijder povrijedio tetivu koljena, te od tog trenutka nije u ekipi. Ušao je u igru u 61. minuti umjesto Diega Milita, te je uspio i postići pogodak.

Inter se s ovom pobjedom potpuno vratio u utrku za odbranu naslova. Sada za vodećim gradskim rivalom Milanom zaostaje sedam bodova, ali uz utakmicu manje.