Pobjeda nad Laziom
16

Insigne spektakularnim golom u 99. sekundi odveo Napoli u polufinale Kupa Italije

E. B.
Nogometaši Napolija plasirali su se u polufinale Kupa Italije pobjedom nad Laziom rezultatom 1:0.

Susret na San Paolu ponudio je mnogo uzbuđenja, a domaći navijači su se radovali već nakon 99 sekundi igre.

Lorenzo Insigne je primio loptu na lijevoj strani, prošetao se kroz odbranu rimske ekipe i pogodio za 1:0.

Već u 10. minuti gosti su imali priliku da izjednače rezultat kada je dosuđen penal.

Ciro Immobile je preuzeo odgovornost na sebe, ali se prilikom trka okliznuo i poslao loptu nebu pod oblake.

Samo devet minuta kasnije domaća ekipa je ostala sa igračem manje kada je drugi žuti karton dobio Elseid Hysaj.

No, samo šest minuta kasnije brojno stanje na terenu je izjednačeno jer je zbog prigovora sudiji crveni karton dobio Lucas Leiva.

U drugom poluvremenu tri puta se zatresao okvir gola.

U 71. minuti Arkadiusz Milik je mogao udvostručiti prednost domaće ekipe, no nije imao sreće, a potom je istom mjerom uzvratio Immobile koji je pogodio prećku u 84. minuti.

Dvije minute kasnije Mario Rui je sjajno šutirao i savaldao golmana Lazija, ali je pogodio samo stativu.

Mreža domaće ekipe se zatresla u 89. minuti kada je Francesco Acerbi pogodio, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Senad Lulić je igrao do 76. minute u redovima poražene ekipe.

Napoli će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Fiorentina - Inter.