Serie A
2

Insigne donio važnu pobjedu Napoliju protiv Fiorentine

Ekipa Napolija pobijedila je Fiorentinu u meču 4. kola talijanske Serije A minimalnim rezultatom 1:0.

Nakon debakla od Sampdorije u prošlom kolu (3:0), Napoliju je pobjeda u ovom meču bila pod imperativom. Ekipa Carla Ancelottija od početka je agresivno krenula prema golu Viola, a početni pritisak u pogodak nije uspio pretvoriti Callejon kojem Dragowski brani udarac.

U 20. minuti Napoli je preko Hysaja imao novu šansu, no Albanac je šutirao preko gola, da bi u 24. minuti Callejon iz još jedne prilike šutirao pored gola.

Do kraja prvog poluvremena Fiorentina se bolje postavila u odbrani, a sudija Fabbri pokazao je tri žuta kartona.

U nastavku, Napoli je oper krenuo po pogodak, prvu priliku propustio je Mertens u 56. minuti, a onda Napolitanci u 79. minuti stižu do pogotka.

Milik je lijepo uposlio Inisignea, a Talijan desnom nogom matira nemoćnog golmana gostiju za 1:0.

Do kraja meča Napoli je preko Zielinskog pokušao stići do drugog pogotka, ali Poljak nije pogodio, pa je meč završen rezultatom 1:0.