Na terenu i bh. igrači
85

Influenser upisao zvanični debi za berlinsku Staru damu, postigao je i važan gol

N. M.
Jindaoui ulazi u igru na meču Kupa Njemačke (Foto: Instagram)
Infleuser i Youtuber porijeklom iz Palestine Nader Jindaoui, koji je nedavno priključen prvom timu berlinske Herthe, dočekao je priliku da debituje za Staru damu i ostvari svoje snove.
Jindaoui je debi u dresu slavnog njemačkog kluba upisao u utakmici Kupa Njemačke protiv HSV-a, koja je u srijedu navečer ponudila pravu dramu.

U regularnom toku ove utakmice bilo je 2:2, nakon produžetaka 3:3, a potom je Hertha nakon izvođenja penala slavila 5:3 i prošla u četvrtinale Kupa Njemačke.

Jindaoui je na teren ušao u 80. minuti, a na kraju je bio siguran u penal-seriji i postigao je gol.

Njegovu igru pohvalio je i trener Pal Dardai, koji je rekao da ga je "častio" zbog truda na treninzima.

"Ima m*da i izveo je kazneni udarac dok drugi igrači nisu dizali ruke i tražili da to učine. Izborio se za svoje mjesto na treninzima i zbog toga sam ga častio nastupom", rekao je Dardai.

Teren je Palestinac dijelio sa tri bh. nogometaša, pošto su za Herthu igrali Haris Tabaković i Smail Prevljak, a u dresu HSV-a je bio Dennis Hadžikadunić.

Prevljak je bio siguran u penal-seriji i pogodio je, a Tabaković i Hadžikadunić nisu šutirali.