26

Immobile s dva gola donio trijumf Laziju u Bologni, Lulić upisao asistenciju

Lazio je u 27. kolu italijanske Serie A savladao Bolognu u gostima rezultatom 2:0.

Rimljani su već iz prvog ozbiljnijeg napada došli do pogotka. Senad Lulić je odlično centrirao sa lijeve strane, a Ciro Immobile je sjajno izbjegao ofsajd-zamku i glavom pogodio za 1:0.

Anderson je mogao udvostručiti prednost gostiju u 26. minuti, no glavom je šutirao visoko preko gola. Bologna je mogla izjednačiti nakon pola sata igre, ali Vivianijev šut sa ivice kaznenog prostora sjajno brani Strakosha. U 43. minuti Petković je bio u šansi, ali njegov šut glavom je bio previsok.

U 75. minuti Immobile je postigao drugi pogodak na meču. Milinković-Savić ga je sjajno uposlio, a napadač Lazija je postigao svoj 16. gol u prvenstvu ove szeone.

Do kraja susreta Lazio je sačuvao prednost i osvojio tri boda. Lulić je odigrao svih 90 minuta za goste.