0

Imamo novog kralja Amerike: Portland postao prvak MLS lige

Portlandu je ovo prva titula nakon šest godina postojanja (Foto: AFP)
Novi prvak MLS lige postala je ekipa Portland Timbers. Portland je do svoje prve titule u historiji stigao pobjedom u gostima u finalu nad Columbus Crewom 2:1.

Timbersi su u vodstvo stigli već u 27. sekundi, kada je Diego Valeri postigao najbrži gol u finalima svih vremena, nakon velike greške golmana domaćih Stevea Clarka.

U sedmoj minuti rezultat na semaforu je glasio 0:2, a autor pogotka je bio Rodney Wallace na asistenciju Lucasa Melana.

Kei Kamara je na asistenciju Federica Higuaina u 18. minuti smanjio rezultat na 2:1, no to je bilo sve od pogodaka u velikom finalu.

Portland, koji je osnovan prije šest godina, je na taj način došao do prve titule, dok je ovo Columbusu drugo izgubljeno finale. Crew ima i titulu iz 2008. godine, kada Timbersi nisu još ni postojali.