Prva liga FBiH
104

Ima li zanimljivije lige na svijetu: Velež i Olimpik slavili i nastavili veliku borbu za ulazak u elitu

(Foto: R. D./Klix.ba)
I nakon 26. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine ista meta, isto odstojanje. Velež i Olimpik su zabilježili pobjede i nastavili borbu za ulazak u bh. elitu.

Velež je kod kuće dočekao Orašje i slavio je rezultatom 3:0. Rođeni su poveli već u 14. minute kada je Marques pogodio za 1:0, a u drugom poluvremenu su pogađali Brandao i Fajić za konačnih 3:0.

Olimpik je gostovao u Bihaću i jedna je uspio trijumfovati. Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, u 61. minuti Beširević je pogodio za vodstvo Olimpika.

Prava drama viđena je u finišu susreta. U 90. minuti Jedinstvo je poravnalo na 1:1 iz penala kojeg je realizovao Nuspahić, ali su Vukovi u sudijskoj nadoknadi stigli do pobjede pogotkom Pehara.

Ostali rezultati: Bratstvo - Novi Travnik 3:2, Bosna - Metalleghe 1:5, Čapljina - Zvijezda 2:0, Slaven - Igman 1:0, Rudar -Vitez 1:1. Susret TOŠK - Goražde igra se u nedjelju.