Bundesliga
7

Igranje u Evropi ostavilo traga: Leipzigu samo bod protiv Fortune

Ekipa Leipziga remizirala je protiv Fortune Dusseldorf u prvom meču nedjeljnog programa 2. kola njemačke Bundeslige, a konačni rezultat glasio je 1:1.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a u igri domaćina osjetio se umor nakon utakmica u Evropskoj ligi. Ipak, Leipzig je stvorio nekoliko prilika, no nije bilo pogotka.

Odmah na početku drugog poluvremena, Dusseldorf stiže u vodstvo, a strijelac pogotka bio je Zimmermann u 47. minuti. Leipzig je odmah krenuo po poravnanje, a za to im je trebalo 20 minuta, kada u 68. minuti Augustin pogađa za 1:1.

Domaći su nakon toga sve karte bacili u napad, pokušali su stići do sva tri boda, ali u tome nisu uspjeli, pa tako ni nakon drugog kola nemaju pobjede i poslije reprezentativne pauze morat će znatno popraviti svoju igru.