Evropska liga
108

Igrači Zvezde se zamalo potukli međusobno na terenu, na kraju kažnjeni za promašaje

H. H.
Nogometaši Crvene zvezde poraženi su na svom terenu od Monaca rezultatom 1:0 u okviru 1. kola Evropske lige.

Beograđani su propustili niz sjajnih šansi preko Bukarija, Pešića i Kange koji je pogodio prečku, a za promašaje su kažnjeni u finišu. U 74. minuti dosuđen je penal za goste koji je u gol i pobjedu pretvorio Embolo za konačnih 1:0.

Susret je obilježila i svađa Guelora Kange i Osmana Bukarija. Kanga je zamjerio Bukariju na velikom promašaju u prvom poluvremenu i na putu u svlačionicu mu je nešto prigovorio.

Potom su se umalo potukli, a veliki skandal spriječili su saigrači koji su se postavili između njih.

Od ostalih mečeva izdvaja se domaći poraz Manchester Uniteda od Real Sociedada koji je slavio na Old Traffordu sa 1:0 golom Mendeza iz penala u 59. minuti, a Ferencvaroš je na svom terenu nadigrao Trabzonspor 3:2, u meču u kojem je direktan crveni karton dobio bh. igrač Eldar Ćivić.