Bundesliga
56

Igrači Bayerna odigrali prelijepu akciju, postigli sjajan gol i razbili Fortunu za 45 minuta

K. H.
Ekipa Bayerna već u prvom poluvremenu meča protiv Fortune Dusseldorf osigurala je pobjedu jer nakon prvih 45 minuta vode sa 3:0, a posebno impresivan bio je treći pogodak koji je postigao Poljak Robert Lewandowski.

Treći gol Bayern je postigao pred sam kraj prvog poluvremena, tačnije u 43. minuti, a on je pao nakon što su igrači ovog kluba odigrali sjajnu akciju i na kraju, može se slobodno reći, riješili pitanje pobjednika.

Lewandowski je nakon jedne lopte iz sredine petom izbacio Kimicha ispred gola gostiju, ovaj petom vraća povratnu loptu za Mullera, a kada su svi očekivali šut, Muller je još jednom odigrao povratnu loptu, dodao do Lewandowskog koji je stigao u kazneni prostor gostiju i bez većih problema poslao loptu u praznu mrežu.

Golove za Bayern prije toga postigli su Pavard i Jorgensen koji je postigao autogol, a ovo je za Lewandowskog bio 28 pogodak u ovoj sezoni, koji ga čini najboljim strijelcem Bundeslige.