Nepromišljen potez
21

Igrač Club Bruggea nesmotrenom glupošću izbacio svoj tim iz Evropske lige

K. H.
Defanzivac Club Bruggea Simon Deli dobio je nesmotren crveni karton u uzvratnom meču 1/16 finala Evropske lige protiv Manchester Uniteda te je tim potezom faktički izbacio svoj tim iz ovog takmičenja.

Naime, igrala se 22. minuta kada je Daniel James šutirao prema golu gostiju, ali je Deli unatoč VAR tehnologiji i nemogućnosti da sakrije svoj potez pokušao rukom zaustaviti loptu da uđe u mrežu, zbog čega mu je sudija Gozubuyuk pokazao direktan crveni karton i svirao penal za Crvene đavole.

Odgovornost je preuzeo Bruno Fernandes koji je pogodio za 1:0, a do poluvremena Crveni đavoli su preko Ighala i McTomminayja postigli još dva pogotka i tako na poluvrijeme otišli s prednošću od 3:0 te osigurali prolazak u narednu fazu.

Ovo je za Ighala prvi pogodak u dresu Manchester Uniteda, a podsjećamo, prvi meč u Belgiji završen je bez pobjednika (1:1).