La Liga
111

Igra sudbine u derbiju: Joao Felix presudio svom Atleticu i donio pobjedu Barceloni

Nogometaši Barcelone pobijedili su na stadionu Olimpico Lluis Companys u 15. kolu La Lige ekipu Atletica rezultatom 1:0 te su tako ujedno i prestigli na tabeli svog večerašnjeg rivala.

Barcelona je bila daleko bolji rival u prvom poluvremenu, a nagrada je stigla u 28. minuti.

Bila je to akcija Barcelone koja je krenula od golmana. Lopta je na kraju stigla do Raphinhe koji lijepo upošljava Joaa Felixa koji na još ljepši način lobuje golmana i dovodi Barcelonu u vodstvo. Iako je igrač Atletica na posudbi u Barceloni, to nije spriječilo Portugalca da burno proslavi pogodak. Ujedno je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 1:0 za Barcelonu.

U drugom poluvremenu se očekivao žestok pritisak Atletica, ali je on izostao te je čak Barcelona na momente izgledala opasnija. Na kraju promjene rezultata više nije bilo pa je ostalo konačnih 1:0 za Barcelonu.

Ovim trijumfom Barcelona je prestigla Atletico i smjestila se na treće mjesto na tabeli La Lige, dok je Atletico pao na četvrtu poziciju.

U narednom kolu Barcelona dočekuje Gironu, dok će Atletico dočekati Almeriju.