Prvi duel
25

Igman u Gradačcu pobijedio Zvijezdu u prvom meču četvrtfinala Kupa BiH, Ljuca heroj gostiju

Nogometaši Igmana pobijedili su Zvijezdu u Gradačcu u prvom meču četvrtfinala Kupa BiH rezultatom 1:0, čime su napravili veliki korak ka plasmanu među četiri najbolje ekipe u najmasovnijem nogometnom takmičenju u našoj državi.

Domaći igrači su nešto bolje otvorili meč i u prvih pet minuta imali tri opasne situacije ispred gola Igmana, no Huseinbašić, Živković i Mujčić nisu uspjeli zatresti protivnički gol.

Uzvratio je Igman šansama Bešagića i Kašića, no promjene rezultat nije bilo, a u prvom poluvremenu još smo zabilježili pokušaj Huseinbašić koji je sam pokušao završiti akciju u 38. minuti.

Igman je veliku šansu da dođe u vodstvo imao u 62. minuti kada je prečka spasila domaći tim, nakon čega je malo pao tempo igre i oba tima kao da su bila zadovoljna ostvarenim rezultatom.

Ipak, u 78. minuti Igman dolazi u vodstvo, a strijelac gola bio je rezervista Ljuca. Do kraja susreta rezultat se nije promijenio pa su gosti iz Konjica upisali pobjedu. Uzvrat se igra za 14 dana.