MLS liga
6

Ibrahimovićev show: Oslanjao se nogom na sudiju, ispromašivao se pa režirao preokret

Zlatan Ibrahimović (Foto: AFP)
Nogometaši Los Angeles Galaxyja u prvom kolu MLS prvenstva na svom terenu su sa 2:1 nakon preokreta savladali Chicago Fire, a svoj šou još jednom je imao švedski napadač Zlatan Ibrahimović.

Gosti su imali vodstvo na prvom meču u novoj sezoni od 49. minuta, kada je strijelac bio Sapong, a Galaxy je poravnao skor u 68. minutu, kada je mrežu Chicaga zatresao Steres.

Za potpuni preokret i trijumf pobrinuo se kapiten Ibrahimović, koji je svoj prvi gol u sezoni postigao u 80. minutu.

Prethodno je veznjak Galaxyja Pontius šutirao i pogodio prečku, ali je lopta došla do Ibrahimovića, koji ju je glavom poslao u mrežu.

Međutim, Zlatan je ranije imao svoj šou na ovom susretu. Posebno upečatljiva bila je scena kada mu je spala kopačka pa je iskoristio sudiju kako bi nogu stavio na njegovu.

Uspio je Ibrahimović prije pogotka i promašiti nemoguće iz jedne prilike kada je nevjerovatnu odbranu imao gostujući golman Ousted.