Uzbudljivo kolo
0

Ibrahimović spasio Milan od poraza, Inter slavio

Devetnaesto kolo talijanskog nogometnog prvenstva nije bilo uspješno za dvije prvoplasirane ekipe na tabeli. Milan je na San Siru odigrao 4-4 s Udineseom, a Lazio je na Olimpicu poražen od Leccea 2-1.

Prava se drama odigravala u Milanu gdje su gosti iz Udinesea imali prednost tokom cijelog susreta, u jednom trenutku i dva gola razlike (3-1), da bi "rossonerima" bod donio Zlatan Ibrahimović golom u trećoj minuti sudijske nadoknade. Dva je gola za Udinese zabio najbolji strijelac Serie A Antonio di Natale i došao do brojke od 13 golova u sezoni, dok je za Milan mrežu u dva navrata tresao Alexandre Pato (sedmi i osmi gol u sezoni). Ibrahimović je svoj jubilarni deseti gol zabio iz solo akcije, a prethodno je i asistirao Patu za 1-1.

Drugoplasirani Lazio doživio je na Olimpicu tek drugi poraz u sezoni i to od kluba od koji do ove utakmice nije znao za pobjedu u gostima. Lecce je u dosadašnjih devet gostujućih susreta osvojio tek jedan bod, a sada je slavilo autogolom Fernanda Muslere i golom Carlosa Grossmüllera.

Dolaskom Leonarda na klupu Intera očito je pozitivno djelovao na "nerazzurre" koji su otad u dva susreta upisali dvije pobjede. Posljednja je došla na gostovanju kod Catanije (2-1), a ime junaka susreta je Esteban Cambiasso. Zabio je Argentinac oba gola za aktuelne prvake, u razmaku od samo pet minuta, prvi na asistenciju Dejana Stankovića, a drugi na dodavanje Maicona.

U večernjem terminu (20.45) derbi kola na Sao Paolu igraju Napoli i Juventus.

Serie A, 19. kolo:

Milan – Udinese 4-4 (Pato 45, 82, Benatia 78-ag, Ibrahimović 90+3 / Di Natale 35, 66, Sanchez 53, Denis 89) Bari – Bologna 0-2 (Ekdal 39, Di Vaio 69)

Catania – Inter 1-2 (Gomez 71 / Cambiasso 75, 79) Cesena – Genoa 0-0 Chievo – Palermo 0-0 Fiorentina – Brescia 3-2 (Gilardino 72, Santana 86, Ljajić 88 / Diamanti 30, Cordova 45) Lazio – Lecce 1-2 (Mauri 47 / Muslera 39-ag, Grossmüller 72) Parma – Cagliari 1-2 ( Giovinco 53 / Acquafresca 22, 32) Napoli – Juventus (20.45h)

Tabela: 1. Milan 40, 2. Lazio 34., 3. Napoli 33 (-1), 4. Roma 32, 5. Juventus 31 (-1), 6. Palermo 31...