27

Ibrahimović se iskupio za promašeni penal i spasio Milan poraza

H. H.
Ove sezone penal mu je odbranio i Handanović (Foto: EPA-EFE)
Milan i Verona remizirali su 2:2 u 7. kolu italijanske Serije A na San Siru. Gosti su bili pred trijumfom, ali su na kraju jedva spasili bod.

Nogometaši Verone su sjajno otvorili meč i poveli su već u 6. minuti preko Baraka, a kada je Calabria u 19. minuti postigao autogol, jasno je bilo da se Milanu ne piše dobro.

Rossoneri su se vratili u igru u 27. minuti kada je Magnani postigao novi autogol za 1:2, ali potom nisu iskoristili niz dobrih prilika.

U 65. minuti utakmice Zlatan Ibrahimović je promašio i jedanaesterac.

Švedski napadač se obrukao veoma lošim udarcem, poslavši loptu visoko preko gola. Prethodno je u kaznenom prostiru gostiju srušen Kessie, nakon čega je Ibra preuzeo odgovornost, ali je šutirao jako loše.

[TWITTER]1325547345816276993[/TWITTER]

Podsjećemo, 39-godišnjak je promašio penal i u derbiju protiv Intera. Tada ga je pročitao Samir Handanović, ali je odbijenu loptu Ibrahimović poslao u mrežu.

Ipak, u 92. minuti Ibra se donekle iskupio. Glavom je uspio da izjednači na 2:2 i donese jedan bod Milanu koji je i dalje bez poraza na prvom mjestu.

Milan - Verona 2:2 (Magnani 27' a.g., Ibrahimović 90+2' / Barak 6', Calabria 19')