Tipično za Zlatana
80

Ibrahimović postigao pogodak, pa ga proslavio provocirajući protivnika

Nogometaši LA Galaxyja noćas su savladali Real Salt Lake u 9. kolu MLS lige rezultatom 2:1. Pobjedonosni pogodak za ekipu iz Los Angelesa postigao je Zlatan Ibrahimović, a proslavio ga je u svom stilu.

Carlos Antuna je doveo Galaxy u vodstvo rezultatom 1:0 u 16. minuti, a Donald Toia je u 64. minuti poravnao rezultat na 1:1.

U finišu susreta Zlatan je postigao pogodak vrijedan tri boda. U 78. minuti Sebastian Lletget je asistirao Ibrahimoviću kojem nije bilo teško postići pogodak iz peterca.

Zlatan, koji je tokom susreta vodio velike bitke protiv štopera gostiju Neduma Onuohe, je odmah po postizanju pogotka počeo vikati na uho nekadašnjem igraču Manchester Cityja.

Onuoha ga je ignorisao, ali Zlatan je bio uporan, te je morao reagovati i arbitar Dickerson koji ih je razdvojio, no nije odlučio pokazati Ibrahimoviću žuti karton zbog nesportskog ponašanja koji bi značio da je susret za njega završen jer je u 60. minuti već zaradio javnu opomenu.

Ibrahimoviću je ovo bio osmi pogodak u sedmom meču ove sezone u MLS ligi.