Le Championnat:
2

Ibrahimović pogodio, ali PSG izgubio kod Nice

Zlatan Ibrahimović (Foto: AFP)
Novi poraz u francuskom su Le Championnatu upisali nogometaši Paris St. Germaina. Na gostovanju kod Nice, u 15. kolu, PSG je poražen s 2-1.

Bio je to već treći poraz u zadnje četiri utakmice prvenstvene utakmice za PSG, a u međuvremenu je Ancelottijeva ekipa ispala i od St. Etiennea u Liga kupu. PSG tako sve više gubi ritam u praćenju zahuktalog Lyona koji im sada bježi za pet bodova.

Sve najzanimljivije se u Nici dogodilo u posljednjih petnaest minuta. U 76. je domaćin poveo golom Bautheaca. U 83. je Ibrahimović vratio nadu PSG-u svojim već trinaestim pogotkom u sezoni, ali se još jednom potvrdilo da je i sva genijalnost Šveđanina nedovoljna za uspjeh. Četiri minute prije kraja je Nici tri boda donio Eysseric.

Nervozni gosti su na kraju završili s igračem manje (crveni karton Matudija), dok je požutio i Ibrahimović.

Recimo da je još Bordeaux izgubio domaća tri boda u 87. minuti protiv Sochauxa (2-2, za goste je izjednačio Dias), dok je Lille doma odigrao također razočaravajućih 0-0 protiv Bastije. Le Championnat, 15. kolo:

Lyon - Montpellier 1-0 (Gomis 26) Evian - Nancy 1-1 (Djedje 44 / Mollo 50)

Bordeaux - Sochaux 2-2 (Roussillon 40-ag, Gouffran 48 / Poujol 33, Dias 87) Lille - Bastia 0-0 Nica - PSG 2-1 (Bautheac 76, Eysseric 86 / Ibrahimović 83) Valenciennes - Reims 1-0 (Kadir 6)

1. Lyon 15 9 4 2 28-15 31
  2. St. Etienne 15 7 5 3 24-10 26
  3. PSG 15 7 5 3 24-12 26
  4. Marseille 14 8 2 4 18-15 26
  1. Valenciennes 15 7 4 4 28-16 25
  2. Bordeaux 15 6 7 2 20-13 25
  3. Toulouse 14 6 4 4 23-16 2
  4. Nica 15 5 7 3 21-20 22