Španska Primera
0

VIDEO / Ibrahimović i Messi pogodili za slavlje Barçe

Nogometaši Barcelone upisali su i drugu pobjedu u novoj sezoni Primere. Prvaci Španije pobijedili su u 2. kolu na gostovanju Getafe s 2-0.

Strijelac prvog pogotka bio je ovoljetno veliko pojačanje Katalonaca, Zlatan Ibrahimović, koji se u 65. minuti najbolje snašao u gužvi, u suparničkom šesnaestercu. Nakon što je loptu ubacio Abidal, Ibrahimović ju je samo dotaknuo i proslijedio u mrežu Ustarija za startno vodstvo.

Ibrahimović je bio strijelac i jednog pogotka na premijeri Barcelone kada je na svom Camp Nou pobijeđen Sporting iz Gijona s 3-0.

Barça je ovu utakmicu započela bez Messija koji je u igru ušao u 57. minuti, a dvadeset minuta kasnije je zabio za 2-0 i potvrdu uspjeha katalonskoga kluba.

Atletico Madrid je odigrao samo 1-1 protiv Racing Santandera na svom stadionu. Oba pogotka su pala u smiraju prvog dijela. Poveo je domaćin pogotkom Jurada, ali je u sudačkoj nadoknadio izjednačio Serrano.

Gotovo cijelo drugo poluvrijeme je Atletico imao igrača više, ali nije to naplatio novim pogotkom za pobjedu.