Njemački kup
5

Ibišević ušao s klupe u porazu Herthe, Wolfsburg izbacio Hannover

Ekipa Herthe poražena je na svom terenu od Kolna u meču 1/16 finala Kupa Njemačke, a prolaz u sljedeću rudnu osigurale su ekipe Stuttgarta, Nurnberga i Wolfsburga.

Koln je na Olimpijskom stadionu u Berlinu u vodstvo stigao u 35. minuti susreta kada Zoller pogađa za 1:0, da bi osam minuta nakon toga Maroh pogodio za 2:0.

Trener Herthe u 59. minuti ubacio je Ibiševića u igru, ali samo šest minuta nakon ulaska napadača reprezentacije BiH Koln je postigao treći gol, a strijelac je bio Clemens. Hertha je do kraja uspjela samo smanjiti rezultat pogotkom Starka koji je postavio konačnih 3:1 za Koln.

Wolfsburg je golom Uduokhaija iz 49. minute minimalno slavio protiv Hannovera, a pobjede na gostujućim terenima ostvarile su ekipe Stuttgarta i Nurnberga protiv Kaiserslauterna rezultatom 1:3, odnosno protiv Osnabrucka rezultatom 2:3.