Razočaran odlukom
41

Ibišević tražio od sudije Brycha da mu pokaže žuti karton

Vedad Ibišević (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Werdera i Herthe jučer su podijelili bodove na Weserstadionu u okviru 8. kola Bundeslige odigravši neriješeno 1:1, a utakmicu je obilježila jedna zanimljiva situacija u kojoj se našao bivši bh. reprezentativac Vedad Ibišević.

Naime, bh. napadač je u 63. minuti bio srušen u šesnaestercu domaćina, a nakon što glavni sudija meča Felix Brych nije dosudio penal, Ibišević je od njega tražio da mu pokaže žuti karton.

"Rekao sam da ukoliko nije penal, onda je simuliranje. Nema treće opcije. Želio sam da mi sudija da žuti karton, ali nisam ga dobio baš kao i penal tako da nisam najbolje razumio Brychovu odluku", rekao je Ibišević nakon susreta.

[TWITTER]1185862915997519872[/TWITTER]

Vedator je kao kapiten poveo Herthu na ovom gostovanju, a teren je napustio u 77. minuti kada je umjesto njega ušao Selke.

Inače, Werder je u vodstvo došao već u sedmoj minuti pogotkom Sargenta, dok je Lukebakio izjednačio u 70. minuti.

Spornu situaciju u kojoj se našao Ibišević možete pogledati u video prilogu od 2:48 minute.