Bundesliga
144

Ibišević pogodio za novu pobjedu Herthe, Bayern slavi Gnabryja

Ibišević slavi pogodak (Foto: Bundesliga)
Nogometaši Bayerna pobijedili su na Weserstadionu u Bremenu u okviru 13. kola Bundeslige ekipu Werdera rezultatom 2:1.

Bayern je tako napokon došao do pobjede u Bundesligi, gdje su u posljednja tri kola osvojili svega dva boda. S druge strane, Werder je u još većoj krizi budući da ne znaju za trijumf još od oktobra.

Gnabry je u 20. minuti utakmice doveo goste u vodstvo, ali je Osako na asistenciju Krusea izjednačio u 33. i 1:1 je bio rezultat prvog poluvremena.

Samo pet minute igre u nastavku bilo je dovoljno Bayernu da ponovo dođe u vodstvo. Sjajni Gnarby je i ovaj put bio strijelac iskoristivši dodavanje Mullera za, ispostavit će se, konačnih 1:2.

Borussia je u Dortmundu s 2:0 savladala Freiburg. Reus je u 40. minuta iz penala doveo domaće u vodstvo, a Alcacer je u sudijskoj nadoknadi postavio konačan rezultat.

Hertha je ostvarila trijumf u Hannoveru rezultatom 2:0, a ponovo se u strijelce upisao bivši bh. reprezentativac Vedad Ibišević, kojem je 73. minuti asistirao Torunarigha.

Upravo je raspoloženi Torunarigha u prvom poluvremenu doveo goste u vodstvo iskoristivši dodavanje Lazara.

Rezultati:

Borussia - Freiburg 2:0 Hannover - Hertha 0:2 Stuttgart - Augsburg 1:0 Werder - Bayern 1:2