Ligue 1
70

I to se konačno desilo: Lyon nanio PSG-u prvi poraz u sezoni

PSG je konačno doživio prvi poraz ove sezone u francuskom prvenstvu. Parižane je savladao Lyon u 23. kolu Ligue 1 rezultatom 2:1.

Parižani su gostovali u Lyonu i početak susreta nagovještavao je još jednu njihovu rutinsku pobjedu.

Sveci su poveli već u 7. minuti kada je nakon brzog kontranapada Julian Draxler asistirao Angelu Di Mariji koji rutinski pogađa za 1:0.

U 33. minuti Lyon je stigao do izjednačenja nakon velike greške Alphonsa Areole. Leo Dubois je ubacio loptu sa desne strane, Areola je istrčao, ali je promašio loptu koju Moussa Dembele šalje glavom u mrežu za 1:1.

Lyon je do pobjede stigao u 49. minuti. Thiago Silva je u kaznenom prostoru oborio Dembelea, a arbitar Clement Turpin je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Nabil Fekir koji je poslao Areolu u jednu, a loptu u drugu stranu za konačnih 2:1.

Do kraja susreta PSG je imao nekoliko prilika za osvajanje barem boda, no golman domaće ekipe Anthony Lopes je bio na visini zadatka.