12

Hušidić asistent u remiju LA Galaxyja i Real Salt Lakea

Bh. nogometaš Adis Baggio Hušidić upisao je asistenciju 28. kolu Zapande konferencije MLS lige u kojem je njegov LA Galaxy kao gost remizirao s Real Salt Lakeom, bilo je 3:3.

LA Galaxy je poveo već u 6. minuti golom Boatenga, kojem je asistirao Dos Santos i to je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu.

U drugom dijelu igre viđeno je još pet golova. Prvo je u 53. minuti Piata izjednačio na 1:1 pogotkom iz penala, a onda je četiri minuse kasnije Dos Santos donio novo vodstvo LA Galaxyju nakon odlične asistencije Hušidića, koji je dugom loptom uposlio saigrača. Na 3:1 je svojim drugim golom na utakmici povisio Dos Santos u 64. minuti.

Mešutim, Real Salt Lake je spasio bod zahvaljujući golovima Plate iz 67. i Martineza iz četvrte minute sudijske nadoknade utakmice.

LA Galaxy je na trećem mjestu s 44 osvojena boda, a Real Salt Lake je na drugom mjestu s istim brojem bodova. Prvi je Dallas sa 51 bodom.