Bundesliga
0

Huntelaarova dva pogotka, Schalkeu tri boda

Nogometaši Schalkea zasjeli su, nakon ove subote, na treće mjesto bundesligaške ljestvice. Na svom su travnjaku pobijedili 2-0 Bayer iz Leverkusena u utakmici 27. kola, uz dva pogotka sjajnog Holanđanina Klaas-Jana Huntelaara.

Došao je tako Schalke na treće mjesto tabele, preskočivši Borussiju iz Mönchengladbacha. Ima Schalke 53 boda, odnosno, šest manje od vodeće, druge Borussije, te je time nagovijestio da će biti treći klub u utrci za pokal prvaka.

S dva nova pogotka Huntelaar je, pak, sve bliže Mariju Gomezu iz Bayerna na ljestvici najboljih strijelaca. Gomez ima 23, a Huntelaar jedan manje.

Prvi je pogodak, na asistenciju Fuchsa, Holanđanin postigao već u 18. minuti. Nakon toga nije bilo pogodaka sve do 86. minute, makar ih je moglo biti s obje strane. Ipak, Schalke je bio znatno opasniji na što upućuje i 17 udaraca prema gostujućem golu, odnosno, šest u okvir gola golmana Lena.

Da ipak ne bude dramatične završnice pobrinuo se, dakle, opet Huntelaar golom u 86. minuti.

Bundesliga, 27. kolo:

Schalke - Bayer 2-0 (Huntelaar 18, 86) Bayern - Hannover 2-1 (Kroos 36, Gomez 68 / Ya Konan 74)

Werder - Augsburg 1-1 (Füllkrug 61 / Verhaegh 90+2) Borussia (M) - Hoffenheim 1-2 (Reus 38 / Roberto Firmino 77, Vukčević 79) Mainz - Hertha 1-3 (Choupo-Moting 58 / Ben-Hatira 41, Ramos 52, 69) Freiburg - Kaiserslautern 2-0 (Guede 8, Makiadi 14)

1. Borussia (D) 26 18 5 3 53-16 59
  2. Bayern 27 18 3 6 66-18 57
  3. Schalke 27 17 2 8 60-34 53
  4. Borussia (M) 27 15 6 6 40-18 51
  1. Bayer 27 11 7 9 39-36 40
  2. Werder 27 11 7 9 41-40 40
  3. Hannover 27 9 11 7 35-38 38
  4. Wolfsburg 27 11 4 12 36-48 37