Čeka ga Reading
14

Huddersfield na penale eliminisao Sheffield i prošao u finale playoffa za Premiership

Sheffield Wednesday i Huddersfield su večeras odigrali uzvratnu utakmicu polufinala playoffa za ulazak u Premiership, a nakon penala je uspješniji bio Huddersfield.

Prva utakmica je završena rezultatom 0:0, a drugoj je večeras bilo 1:1. Oba gola su postignuta u drugom poluvremenu, vodstvo Sheffieldu je donio Fletcher u 51. minuti, a za izjednačenje Huddersfielda se autogolom pobrinuo Lees.

U produžecima se rezultat nije mijenjao, pa je odluka o putniku i finale playoffa za Premiership donesena izvođenjem penala. Sheffield je pogodio tri, a Huddersfield četiri od pet penala, pa su gosti tako osigurali plasman u finale, gdje ih čeka Reading.