Bundesliga
10

Hubner u 90. minuti srušio Eintracht i vratio Hoffenheim na treće mjesto

Nogometaši Hoffenheima pobijedili su na svom terenu u okviru 31. kola Bundeslige ekipu Eintrachta rezultatom 1:0.

Gosti su stigli do finala Kupa, ali je trener Kovač ostao bez još dva igrača zbog povrede pred večerašnji meč. S druge strane, domaći su željeli pobjedom vratiti se na treće mjesto Bundeslige.

U prvom poluvremenu Hoffenheim je bio daleko bolja ekipa. Stvorili su bezbroj prilika, ali lopta nije našla put do mreže Eintrachta.

U nastavku je viđen dosta lošiji nogomet sa obje strane pa je sve mirisalo na podjelu bodova bez pogodaka.

Ipak, u 90. minuti Hoffenheim je došao do veoma važnog gola. Perfektnu loptu iz kornera nabacio je Rudy, a u šesnaestercu se najbolje snašao Hubner, koji je glavom snažno poslao loptu pod prečku za konačnih 1:0.

Hoffenheim je sa novom pobjedom prestigao Borussiju iz Dortmunda i sada je trećeplasirana ekipa Bundeslige, dok je Eintracht ostao na 11. poziciji.