Bundesliga
18

HSV savladao Freiburg i uhvatio posljednji voz za opstanak, Hoffenheim razbio Leipzig u gostima

Lewis Holtby (Foto: EPA-EFE)
Današnjim susretima nastavljeno je 31. kolo Bundeslige u kojem je HSV slavio protiv Freiburga i na taj način uhvatio posljednji voz za opstanak u Bundesligi.

HSV je u derbiju začelja slavio s minimalnih 1:0, a pogodak odluke postigao je Holtby u 54. minuti nakon katastrofalne reakcije odbrane gostiju.

Ovom pobjedom HSV je prišao Freiburgu, koji drži poziciju za play-off za ostanak u ligi, na pet bodova zaostatka tri kola prije kraja.

U direktnom obračunu za peto mjesto Hoffenheim je razbio Leipzig u gostima rezultatom 5:2. Pogotke za goste postigli su Uth (14., 59.), Gnabry (35.), Kaderabek (45.) i Rupp (65.). Baumann je postigao autogol u 59. minuti, a Konate je u 88. postavio konačan rezultat.

Bayern je savladao Hannover u gostima rezultatom 3:0. Istim rezultatom Hertha je slavila u Frankfurtu kod Eintrachta, dok je Stuttgart savladao Werder rezultatom 2:0.