Uzvratni meč
78

HSV nije mogao do čuda, Stuttgart opet pobijedio i ostao u Bundesligi

Nogometaši Stuttgarta pobijedili su HSV i u uzvratnom meču doigravanja za opstanak u Bundesligi rezultatom 3:1 te će tako i naredne sezone igrati u društvu najboljih.

Nakon što je prvi meč Stuttgart na svom terenu pobijedio rezultatom 3:0, HSV-u je bilo potrebno istinsko čudo da večeras dođe do preokreta i rezultata koji će ih nakon pet godina uvesti u Bundesligu, no u tome na kraju nisu uspjeli.

Doduše, odlično su otvorili meč i u šestoj minuti golom Kittela došli u vodstvo od 1:0, a to je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Nadu domaćim da mogu doći do preokreta ugasio je Millot s dva brza pogotka, prvim u 48. minuti i zatim drugim u 64. minuti, a konačnih 3:1 postavio je Silas golom u sedmoj minuti sudijske nadokande.

Tako će HSV i nakon pet godina ostati u popularnoj "cvajti", što će sigurno biti veliki udarac za navijače ovog velikana i bivšeg prvaka Evrope.