6

HSV nakon preokreta pobijedio Borussiju Monchengladbach

Fudbaleri HSV-a pobijedili su na Volksparku u okviru 24. kola Bundeslige ekipu Borussije Monchengladbach s rezultatom 2:1.

Gosti su poveli sredinom prvog poluvremena kada je Christensen nadskočio odbranu i ispratio slobodni udarac kojeg je uputio Wendt.

Drmić je mogao udvostručiti prednost sedam minuta kasnije. Primio je preciznu loptu, imao vremena da uputi obećavajući udarac, ali je golman Adler s dobro odbranom spriječio njegov pokušaj.

Kazna je stigla šest minuta kasnije. Kostić je pokupio centaršut i snažno pogodio glavom tako da golman Sommer nije mogao ništa napraviti da spriječi pogodak.

U drugom poluvremenu nije bilo velikih uzbuđenja sve do deset minuta prije kraja meča. Tada na scenu stupa Wood koji je naletio na loptu i savladao golmana udarcem pod prečku.

HSV je uprkos pobjedi ostao u opasnoj zoni na 16. mjestu, dok je Borussia devetoplasirana ekipa Bundeslige.