0

Hrvatski kup: Hajduk – Dinamo 2:2

FENA
U uzvratnom susretu polufinala hrvatskog nogometnog Kupa Hajduk i Dinamo odigrali su u Splitu pred 23.000 gledatelja bez pobjednika, 2:2. Kako su "modri" u Zagrebu slavili 1:0 plasirali su se u finale ukupnim rezultatom 3:2.

Hajduk je nakon prvog poluvremena vodio 2:0 golovima Damjanovića (39) i Bartolovića (45), no Dinamo je u drugom dijelu uspio izjednačiti, a strijelci su bili Modrić (76) i Tadić (90). Hajduk je od 88. minute igrao bez isključenog Pelaića, kojem je sudac Svilokos pogrešno pokazao crveni karton zbog udaranja Drpića. Braniča Dinama je naime, udario Žilić.

Dinamo će u finalu igrati protiv Slaven Belupa koji je po prvi put u povijesti izborilo plasman u finale Kupa. U uzvratnom susretu polufinala Slaven Belupo je u Koprivnici pred 3.500 gledatelja pobijedio Rijeku 3:2. Prvi susret igran na Kantridi završio je bez pogodaka.

Strijelci za Slaven bili su Vručina (11), Kristić (32) i Mumlek (60 - 11m), dok su pogotke za Rijeku postigli Sharbini (739 i Ivanov (81).