Pripreme za SP
46

Hrvatska u generalci pred odlazak u Rusiju slavila protiv Senegala

Nogometna reprezentacija Hrvatske upisala je pobjedu u prijateljskoj utakmici protiv Senegala (2:1) u Osijeku.

Svi golovi na utakmici pali su u drugom poluvremenu, a prvo su slavili Senegalci koji su golom Sarra u 48. minuti poveli rezultatom 1:0.

Hrvatska je do izjednačenja stigla u 63. minuti nakon što Perišić pogađa iz slobodnog udarca. Potpuni preokret Hrvatskoj donosi Kramarić u 78. minuti.

Hrvatska je od maja odigrala dvije prijateljske utakmice pri čemu je upisala jednu pobjedu (Senegal) te jedan poraz (Brazil), dok je Senegal odigrao dvije utakmice u kojima je upisao remi (Luksemburg) i poraz (Hrvatska).

Vatreni će na Mundijalu igrati u grupi D zajedno s Argentinom, Nigerijom i Islandom, dok će Senegalci igrati u grupi H zajednos s Japanom, Kolumbijom i Poljskom.