139

Hrvatska slavila na teškom gostovanju i ostala u utrci za prvo mjesto u grupi

H. H.
Mario Pašalić u duelu sa Joachimom Andersenom (Foto: EPA-EFE)
Nogometna reprezentacija Hrvatske ostvarila je prvu pobjedu u novom izdanju Lige nacija, a Vatreni su kao gosti na Parkenu pobijedili Dansku rezultatom 1:0.

Prvo poluvrijeme protkelo je u terenskoj nadmoći Danaca koji su najbolju priliku imali u 40. minuti. Cornelius je sjajno šutirao sa 20-ak metara, ali Livaković je još bolje odbranio i spasio Hrvate.

U nastavku su u igru ušli Modrić i Kovačić, što se itekako osjetilo u igri Hrvatske. Vatreni su kontrolisali zbivanja na terenu, a do pobjede su došli u 69. minuti.

Nakon prekida lopta se sretno odbila do Pašalića, koji je iz blizine poslao kroz noge Schmeichela za veliko slavlje Hrvatske koja je ovom pobjedom ostala u utrci za prvo mjesto u grupi.

U drugom meču ove grupe Austrija i Francuska su remizirale u Beču rezultatom 1:1. Weimann je u 37. minuti donio iznenađujuću prednost domaćima, a Trikolore je poraza spasio Mbappe pogotkom sedam minuta prije kraja.