0

Hrvatska "petardom" počastila Norvešku na Maksimiru

Duel Vide i Elyounoussyja (Foto: EPA)
Krupan korak ka krajnjem cilju – plasmanu na Evropsko prvenstvo u Francuskoj napravili su fudbaleri susjedne Hrvatske pobjedom nad Norveškom na domaćem terenu rezultatom 5:1.

Meč igran na stadionu Maksimir u Zagrebu domaći igrači riješili su za nešto više od sat vremena igre. U 30. minuti Olić je ostavio loptu za Brozovića koji preciznim udarcem pogađa mrežu gostiju za 1:0.

U 54. minuti lijepu akciju Perišića i Rakitića preciznim udarcem sa 17 metara u gol za 2:0 pretvorio je fudbaler Wolfsburga.

Još jednu dobru partiju u dresu reprezentacije pogotkom za 3:0 u 66. minuti krunisao je iskusni Ivica Olić.

Mogli su Norvežani do pogotka tri minute kasnije, ali udarac Elyounoussija sa bijele tačke nije završio u mreži Hrvatske.

U 81. minuti Tettey je postigao počasni pogodak za goste, da bi samo šest minuta kasnije gol za 4:1 postigao Gordon Schidenfeld. Konačnih 5:1 postavio je Pranjić u sudijskoj nadoknadi vremena.

Domaća reprezentacija kraj meča dočekala je sa deset igrača pošto je u 74. minuti isključen Vedran Ćorluka.

Hrvatska je vodeća reprezentacija na tabeli grupe H sa 13 bodova, tri više od Italije koja večeras svoj meč igra u Bugarskoj.