Četvrtfinale SP-a
166

Hrvatska i Rusija igraju penal rulet za polufinale

Reprezentacije Hrvatske i Rusije su remizirali nakon regularnih 90 minuta i kasnije produžetaka rezultatom 2:2 pa će penali odlučiti putnika u polufinale Svjetskog prvenstva.

Hrvatska je bila na pragu prolaska nakon što je u 101. minuti gol postigao Vida nakon centaršuta Modrića iz kornera. Međutim, pet minuta prije kraja meča Rusija je izjednačila preko Fernandesa pa će se igrati penali.

Inače, Rusija je povela u 31. minuti fantastičnim golom Čeriševa, koji je uputio udarac iz daljine i savladao nemoćnog Subašića.

Međutim, samo devet minuta kasnije Hrvatska je izjednačila. Kramarić je bio strijelac na asistenciju Mandžukića.

Podsjetimo, pobjednik ovog meča će u polufinalu Mundijala igrati protiv Engleske, koja je danas rezultatom 2:0 savladala Švedsku.