Bundesliga
34

Hrabri Leipzig preokretom zadržao prvo mjesto i poslao ozbiljnu prijetnju Bayernu

K. H.
Ekipa Leipziga ostvarila je pobjedu u meču 18. kola njemačke Bundeslige protiv Union Berlina rezultatom 3:1 čime je zadržala prvo mjesto na tabeli.

Nakon prvih 45 minuta stvari po domaći tim nisu išle prema očekivanjima navijača s obzirom na to da je Union Berlin u 10. minuti stigao u vodstvo golom Bultera i tu prednost držao sve do pauze.

Ipak, u drugom poluvremenu Leipzig je pokazao zašto je prvi favorit da skine Bayern s trona njemačke i osvojio titulu prvaka, a oni su u razmaku od samo šest minuta, tačnije u 51. i 57. minuti stigli do punog preokreta. Prvo je Werner pogodio za 1:1, da bi nakon toga Sabitzer donio puni preokret domaćem timu.

Do kraj meča Leipzig je uspio postići još jedan pogodak i to preko sjajnog Time Wernera kojem je ovo bio 20. pogodak u sezoni.

Ovom pobjedom Leipzig je ostao na prvom mjestu Bundeslige sa 40 osvojenih bodova, sedam više od Bayerna koji je na trećoj poziciji i ima utakmicu manje. Bavarci će u nedjelju igrati protiv Herthe u Berlinu.