Neshvatljivi potezi
12

Holandija povela u produžetku protiv Engleske nakon grešaka Stonesa, Walkera i Barkleyja

Nogometaši Engleske poklonili su Holandiji dva pogotka za vodstvo rezultatom 3:1 u prvom produžetku polufinala Lige nacija.

Tragičari Gordog albiona su John Stones i Kyle Walker. U 97. minuti Stones se poigravao pred svojim golom, loptu mu je ukrao Memphis Depay i šutirao, Jordan Pickford je odbio loptu na koju je natrčao Quincy Promes.

Krilni napadač Holandije je veoma loše šutirao, lopta je išla pored gola, ali je pogodila Walkera koji je uklizao i skrenuo je u vlastitu mrežu za 2:1.

[TWITTER]1136739187959435265[/TWITTER]

Na 3:1 Holanđani su povisili u 114. minuti. Ross Barkley je poklonio loptu Depayu koji je nesebično uposlio Promesa kojem nije bilo teško pogoditi Picfordovu mrežu.

Ukoliko rezultat ostane nepromijenjen do kraja meča Holandija će zaigrati u finalu protiv Portugala.