Bundesliga
0

Hoffenheim slavio u Berlinu, Ibišević igrao sat vremena za Herthu

Hoffenheim je u prvom susretu 26. kola njemačke Bundeslige slavio u gostima kod Herthe rezultatom 3:1.

Domaćin je u Berlinu poveo u 32. minuti kada je lopta sretno došla do Pekarika koji pogađa za 1:0.

Samo sedam minuta kasnije gosti su izjednačili. Mittelstädt je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a sudija Brand je pokazao na bijelu tačku i defanzivcu Herthe pokazao žuti karton. Siguran realizator sa bijele tačke bio je Kramarić za 1:1.

U 58. minuti Mittelstädt je bio neoprezan i nakon oštrog starta zaradio je drugi žuti karton, te je Hertha morala igrati posljednjih pola sata igre sa igračem manje.

Gosti su krenuli svim silama ka golu Berlinaca, a nakon što su tri puta pogodili okvir gola Süle je postigao golčinu za pobjedu Hoffenheima.

Konačnih 3:1 postavio je Kramarić u 87. minuti susreta.

Vedad Ibišević je igrao u redovima domaće ekipe do 63. minute, a u 42. minuti je zaradio žuti karton zbog kojeg će propustiti naredni duel Herthe protiv Gladbacha.