0

Hoffenheim porazom od Darmstadta zagorčao borbu za opstanak, novi nastupi Bičakčića i Vrančića

U posljednjoj utakmici 20. kola Bundeslige Hoffenheim je na domaćem terenu rezultatom 2:0 poražen od Darmstadta.

Ovo je treći poraz Hoffenheima u posljednja četiri meča u kojima su zabilježili i jedan remi. Tim nizom zagorčali su borbu za opstanak i pet bodova su udaljeni od mjesta koje vodi u razigravanje za opstanak, dok su sedam bodova udaljeni od mjesta koje osigurava Bundesligu i naredne sezone.

Junak gostiju bio je Rajković koji je u 33. minuti asistirao za gol kada je strijelac bio Sulu, a onda je Rajković u 85. minuti svojim golom ovjerio pobjedu gostiju.

Bh. reprezentativac Ermin Bičakčić je na terenu proveo 54. minute u redovima Hoffenheima, dok je povremeni član naše A selekcije Mario Vrančić na drugoj strani u igru ušao u 84. minuti susreta.