Bundesliga
6

Hoffenheim nakon preokreta savladao Freiburg, Bičakčić zbog povrede napustio teren

Hoffenheim - Freiburg (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Hoffenheim pobijedili su na Wirsol Rhein-Neckar Areni u Sinsheimu u okviru drugog kola Bundeslige ekipu Freiburga rezultatom 3:1.

Hoffenheim je tako na uspješan način ostavio iza sebe nesretan poraz od Bayerna u prvom kolu Bundeslige.

Ipak, nije dobro krenulo po domaće. Prvo je u 19. minuti zbog povrede teren morao napustiti bh. reprezentativac Ermin Bičakčić, a u 36. gosti su stigli u vodstvo golom Heintza pa je 0:1 bio rezultat prvog poluvremena.

Hoffenheim je ipak smogao snage u nastavku doći do preokreta, a strijelac prva dva gola bio je Szalai. Prvo je u 50. minuti izjednačio, a onda je doveo domaće u vodstvo u 63. na asistenciju Schulza. Konačnih 3:1 postavio je Kramarić u sudijskoj nadoknadi vremena.

Wolfsburg je rezultatom 3:1 porazio Bayer u Leverskusenu. Nakon što je domaće u vodstvo doveo Bailey, gosti su u potpunosti okrenuli meč u svoju korist. Prvo je Ozcan postigao autogol, a potom su pogađali Weghorts i Steffen.

Rezultati:

Augsburg - B. Monchengladbach 1:1 B. Leverkusen - Wolfsburg 1:3 E. Frankfurt - W. Bremen 1:2 Hoffenheim - Freiburg 3:1 Nurnberg - Mainz 1:1