14.12.2008. u 18:57
0
22
0
U posljednjem susretu 17. kola njemačke Bundeslige nogometaši Hoffenheima i Schalkea u Mannheimu podijelili su bodove odigravši 1:1 što je Hoffenheimu bilo dovoljno da osvoji titulu jesenjeg prvaka.
Iako nije uspio da se upiše u strijelce bh. reprezentativac u dresu Hoffenheima Vedad Ibišević prvi dio sezone okončao je kao najbolji strijelac njemačkog prvenstva.

Gosti su poveli u 40. minutu golom Geralda Asamoaha, ali su u 57. minutu ostali sa igračem manje zbog isključenja Jermaina Jonesa. Domaći su izjednačili preko Selima Tebera u 72. minutu, a u 80. minutu Schalke ostaje sa devetoricom igrača na terenu jer je crveni karton zaradio i Orlando Engelar. Hoffenheim je napadao svim silama ne bi li došao do pobjede, ali tim iz Gelsenkirchena je uspio da se odbrani.

Tabela: Hoffenheim i Bayern 35 bodova, Hertha i Hamburger 33, Bayer Leverkusen 32, Borussia Dortmund 29, itd.

Drugi dio sezone počinje 30. januara kada su na programu mečevi 18. kola.