5

Hoffenheim bez Bičačkića savladao Ibiševićevu Herthu

Hoffenheim je u devetom kolu s minimalnih 1:0 savladao Herthu i prestigao je na trećem mjestu Bundeslige.

Prvu veliku priliku imali su domaćini u 29. minuti, no Kaderabek je glavom pogodio samo prečku.

Susret je odlučen u 31. minuti kada nakon slobodnog udarca sa lijeve strane centrira Demirbay, a Sule pogađa za 1:0. To je stoperu Hoffenheima bio prvi pogodak u sezoni.

Vedad Ibišević je mogao izjednačiti rezultat u 51. minuti, no njegov 99. gol u Bundesligi je spriječio golman domaćih Baumann.

Do kraja susreta Hertha je bila nemoćna, a Hoffenheim je mogao slaviti i sa 2:0, no u 88. minuti Kramarić je promašio nemoguće. Rudy i on su izašli sami na Jarsteina, Nijemac je asistirao Hrvatu koji šutira na prazan gol, ali Jarstein čudesno reaguje i odbija loptu u korner.

Ibišević je igrao do 80. minute, dok je u redovima pobjedničke ekipe Ermin Bičakčić presjedio susret na klupi za rezerve.